Czy zakup sprzętu do nordic walking jest tego wart?

Większość sportów i zajęć rekreacyjnych jest korzystna, ale nie jest konieczna. Tak naprawdę nie musisz chodzić na siłownię, uprawiać sportu czy uprawiać jogi, aby być zdrowym - wystarczy, że będziesz bardziej aktywny. Nordic walking jest świetny do zwiększenia zarówno tętna, jak i metabolizmu. Może również pomóc Ci poprawić zwinność, siłę i koordynację. Jeśli chcesz spróbować nowej formy ćwiczeń, która jest zarówno wyzwaniem, jak i satysfakcją, powinieneś spróbować nordic walking. Można go uprawiać wszędzie, bez żadnego sprzętu, a mimo że jest wymagający, to jest to sport o bardzo niskim wpływie. Wybór odpowiednich kijków do nordic walking może pomóc Ci uzyskać jak najwięcej ze swojej rutyny fitness. Są to narzędzia i będą one dużo używać - te droższe będą trwać znacznie dłużej.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie kijów do nordic walking

  • Waga: Chcesz, aby twoje kije były lekkie, abyś mógł łatwo zdjąć z nich nacisk podczas chodzenia. Jeśli są zbyt ciężkie, możesz skończyć z większym bólem pleców.

  • Przyczepność: Najlepsze kije do nordic walking mają gumowy uchwyt. Pomaga to zredukować wszelkie podrażnienia i pocenie się dłoni.

  • Wskazówki: Możesz zauważyć, że większość kijów do nordic walking ma końcówki z węglików spiekanych. Pomaga to zapobiec ślizganiu się kijów na ziemi.

  • Materiały: Jak już wspomnieliśmy, najczęstsze materiały na kije do nordic walking to aluminium, włókno węglowe i włókno szklane. Włókno węglowe jest najtrwalsze, ale i najdroższe.

Ile powinieneś spodziewać się zapłacić?

Możesz znaleźć kije do nordic walking na sprzedaż już za 20 dolarów. Jeśli jednak zależy Ci na efektywnym treningu, będziesz chciał zainwestować nieco więcej. Możesz znaleźć kije do nordic walking na sprzedaż już za 20 dolarów. Jeśli chcesz uzyskać skuteczny trening, choć, będziesz chciał zainwestować trochę więcej. Pamiętaj, że są to narzędzia i będą one dużo używać - droższe będą trwać znacznie dłużej. Na przykład, można znaleźć Nordic walking kije na sprzedaż za zaledwie 50 dolarów. Nie są one dokładnie najlepszej jakości, ale są one świetną opcją dla początkujących, jeśli nie masz tony gotówki do stracenia. Dla efektywnego treningu i trwałego sprzętu, jednak, będziesz chciał zainwestować trochę więcej.