Miedz Legnica kontra Tychy 71, wynik spotkania 2-2

W najnowszym starciu ligowym drużyna Miedzi Legnica podejmowała ekipę Tychy 71 na Stadionie Miejskim. Mecz zakończył się remisem 2-2, po emocjonującej rywalizacji, która miała miejsce w ramach 23. kolejki I Ligi. Wynik na przerwę wskazywał 2-1 na korzyść gospodarzy, ale ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Spotkanie odbyło się 9 marca 2024 roku o godzinie 16:30, a dziś mija dokładnie 2 dni od tego widowiska.

Mecz Miedz Legnica - Tychy 71 zakończony remisem 2-2

W środowy wieczór na Stadionie Miejskim w Legnicy doszło do zaciętej rywalizacji pomiędzy miejscowym zespołem Miedz Legnica a drużyną Tychy 71. Spotkanie, które od samego początku wzbudzało duże emocje wśród kibiców, zakończyło się remisem 2-2. Sędzią głównym tego starcia był Tomasz Marciniak.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się D. Michalik, dając prowadzenie Miedzi 1-0. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo zaledwie 2 minuty później B. Śpiączka doprowadził do wyrównania 1-1. Mimo to, piłkarze z Legnicy nie poddawali się i to oni kolejny raz trafili do siatki - w 30. minucie bramkę zdobył M. Lehaire, ustalając wynik pierwszej połowy na 2-1 dla Miedzi Legnica.

Druga połowa również obfitowała w emocje. W 53. minucie W. Żytek z Tychów 71 ponownie wyrównał stan meczu, zdobywając bramkę na 2-2. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, co skutkowało nerwową grą i kartkami dla piłkarzy. Żółte kartki otrzymali m.in. B. Guzdek i T. Aguado z Miedzi Legnica oraz M. Dijakovic, D. Polap, M. Szpakowski i J. Bieronski z Tychów 71.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2, a obie drużyny mogą być zadowolone z punktu zdobycznego. Następne spotkania czekają Miedz Legnica na Wisłę Kraków, Arkę Gdynia i Odrę Opole, natomiast Tychy 71 zmierzą się z Chrobrym Głogów, Motorem Lublin i Wisłą Płock.