Tychy 71 - Resovia Rzeszów, wynik spotkania: 1-3

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, na Stadionie Miejskim odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Tychy 71 i Resovia Rzeszów w ramach 28. kolejki I ligi. Ostatecznie to zespół Resovii Rzeszów wyszedł zwycięsko z tego starcia, pokonując gospodarzy 3-1. Wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ale w drugiej połowie goście zdołali zdobyć kolejne bramki, zapewniając sobie cenne trzy punkty.

Mecz pomiędzy drużynami: Tychy 71 (Gospodarz) - Resovia Rzeszów (Goście)

Wynik końcowy: Tychy 71 1-3 Resovia Rzeszów

Data i godzina meczu: 20 kwietnia 2024, godzina 13:00

Liga: I Liga

Kolejka: 28

Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski

Na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się emocjonujące spotkanie pomiędzy miejscowym Tychy 71 a zespołem Resovii Rzeszów. Mecz, który od samego początku zapowiadał się jako starcie na wysokim poziomie, przyciągnął tłumy kibiców, gotowych wspierać swoje drużyny aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Początek spotkania należał do gości, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez B. Eizencharta w 12. minucie. Sytuacja ta nie zraziła jednak gospodarzy, którzy szybko odrobili straty i doprowadzili do wyrównania po trafieniu W. Żytkia w 35. minucie.

Druga połowa to kolejne emocje. W 55. minucie piłkę do siatki Tychów skierował B. Wasiluk, dając prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze, mimo zaangażowania, nie zdołali już odrobić strat, a to za sprawą kolejnej bramki dla Resovii, tym razem autorstwa A. Łyszczarza, który ustalił wynik meczu na 1-3 w 87. minucie.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, zarówno żółtych, jak i czerwonych. Na przestrzeni meczu zawodnicy obu drużyn otrzymali upomnienia, a w samej końcówce czerwoną kartkę zobaczył D. Lempereur z Resovii Rzeszów.

Po tej porażce Tychy 71 czekają trudne starcia z Podbeskidziem, Zagłębiem Sosnowiec oraz Lechią Gdańsk, natomiast Resovia Rzeszów zmierzy się z Wisłą Kraków, Arką Gdynia oraz Miedzią Legnica. Emocje na boisku nie opuszczają nas, a piłkarskie zmagania w I Lidze trzymają kibiców w napięciu do samego końca sezonu.