Dnia 2024-05-04 15:30 na obiekcie Polsat Plus Arena Gdańsk miało miejsce spotkanie Lechia Gdansk vs Tychy 71: końcowy wynik 3-0

Dwa dni temu na Polsat Plus Arena Gdańsk odbył się mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Tychami 71 w ramach 31. kolejki I Ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-0, po tym jak już do przerwy miała prowadzenie 2-0. Mecz rozegrany został 4 maja o godzinie 15:30.

Mecz Lechia Gdansk - Tychy 71: Pełne podsumowanie

Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Tychami 71 odbył się 4 maja 2024 roku o godzinie 15:30 na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Marciniak. Gospodarze pokonali Gości 3-0, prowadząc już 2-0 na przerwę. Bramki strzelili K. Sezonienko (13'), I. Zhelizko (45') oraz M. Khlan (86').

Atmosfera na stadionie była niesamowita – kibice Lechii stworzyli fantastyczną oprawę, dopingując swoją drużynę przez całe spotkanie. Obie drużyny walczyły dzielnie, ale to Lechia okazała się skuteczniejsza w wykańczaniu akcji.

W 13. minucie meczu K. Sezonienko strzelił pierwszą bramkę po pięknej akcji z asystą od kolegi z drużyny. Lechia prowadziła 1-0, a kibice oszaleli z radości. Na tuż przed przerwą, w 45. minucie, I. Zhelizko podwyższył prowadzenie na 2-0, sprawiając, że fani Lechii oszaleli z radości i nie mogli się doczekać kolejnej części meczu.

Drugą połowę także zdominowali gospodarze, a w 86. minucie to M. Khlan zdobył trzeciego gola dla Lechii, ustalając wynik meczu na 3-0. Tychy 71 próbowały odpowiadać, ale brakowało im skuteczności w finałowej fazie.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, przy czym gospodarze z Lechii Gdańsk: D. Pila w 62. minucie, a goście z Tychów: J. Budnicki (51'), D. Polap (62'), N. Nedic (68') oraz K. Machowski (82'). Czerwone kartki nie zostały przyznane.

Lechia Gdańsk po zwycięstwie ma teraz kolejne trudne spotkania przed sobą, zmierzą się kolejno z Wisłą Kraków, Arką Gdynia oraz Miedzią Legnica. Natomiast Tychy 71 będą przygotowywać się do meczów z GKS Katowice, Niecieczą oraz Górnikiem Łęczna. Po takim widowisku fani piłki nożnej z pewnością czekają z niecierpliwością na kolejne występy obu drużyn.